czwartek, 30 czerwca 2016

Studium Księgi Ezechiela w plikach PDF

Wiele osób sygnalizuje, że chciałoby czytać  rozważania jakie prowadzę wokół Księgi Ezechiela, bardziej chronologicznie, do początku do końca. Kilka osób pisało, że teksty pisane tutaj na blogu nie są zbyt czytelne i prosiły aby zmienić tło, czcionkę, cokolwiek, by było "po kolei" i bardziej wyraźnie. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom postaram się podczas wakacji przerobić teksty z bloga na pliki PDF.

Jednocześnie informuję, że w okresie wakacyjnym rozważania Księgi Ezechiela będą się pojawiać z mniejszą częstotliwością. Zachęcam Was, aby czas wakacji poświęcić na przeczytanie Księgi Ezechiela. Możecie to zrobić indywidualnie lub w małych grupach. Będzie mi miło, jeżeli będziecie czytać i zachęcać innych do czytywania moich przemyśleń związanych z proroctwem Ezechiela. Niech Pan Bóg nam błogosławi czas wakacji i nasze rozważania nad Jego Słowem.


Aby pobrać pliki PDF kliknij poniższe linki:


Studium Księgi proroka Ezechiela część 1
Studium Księgi proroka Ezechiela część 2
Studium Księgi proroka Ezechiela część 3
Studium Księgi proroka Ezechiela część 4
Studium Księgi proroka Ezechiela część 5
Studium Księgi proroka Ezechiela część 6

Studium Księgi proroka Ezechiela część 7
Studium Księgi proroka Ezechiela część 8

Studium Księgi proroka Ezechiela część 9
Studium Księgi proroka Ezechiela część 10 
Studium Księgi proroka Ezechiela część 11

6 komentarzy:

 1. Bardzo dobry pomysł, aby w plikach PDF podać treść rozważań! Czekam na ciąg dalszy...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja serdecznie dziekuje za pliki PDF, latwiej czytac, rozmyslac i uzywac przy tym Biblii. Dziekuje i zycze nieustajacych dalszych Bozych blogoslawienstw. Jolanta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Schalom. Witam i dziekuje za wspaniala podroz w czasie. Czy to opracowanie jest rowniez dostepne w innych jezykach? Np.niemiecki, angielski. Chcialabym aby i inni mogli sie nad tym zastanowic gdyz czasu do nadchodzacych zmian jest juz nie wiele.
  Raz jeszcze dziekuje za twoja wspaniala prace i zycze dalszych Boga Jahwe i Jeschua blogoslawienstw.
  Schalom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kontrowersyjna postać proroka Ezechiela niewygodna z powodu niezrozumienia niepojętych wizji przez wczesne papiestwo wreszcie została doceniona.
  Szkoda że tak nieliczni chcą poznać głębiej Tę postać.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. W rozdziale drugim mam wrażenie że doszło do bliskiego kontaktu Wszechmogącego Boga z Ezechielem.Jest tu opis statku kosmicznego w którym przybył Pan Bóg ze swoją świtą aby przekazać Ezechielowi zadanie jakie ma wykonać. W obecnych czasach mamy większą wiedzę techniczną niż w czasach Proroka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozdział trzeci przedstawia Ezechiela jako wyrocznie narodu wybranego. Nakazem Boga pokazywał swoim postępowaniem przyszłość tego narodu lecz zastało to zlekceważone. Jak naród wybrany umiłowany przez Pana mógł tak postąpić. Jak sam Pan Bóg umiłował ten naród że pozwala mu się na nowo odradzać zamiast definitywnie zniszczyć. Tyle bólu a zarazem miłości zadziwiające.

  OdpowiedzUsuń